آغاز کنترل مرزی دانمارک در مرز با سوئد: اجازه نخواهیم داد دانمارک مانند سوئد شود
استکهلمیان - همانگونه که از قبل توسط مقامات دانمارکی اعلام شده بود از روز سه شنبه ۱۲ نوامبر این کشور اقدام به اعمال کنترل مرزی در مرزهای خود با سوئد می کند.

«نیک هکه روپ» وزیر دادگستری دانمارک قبلا در طی یک کنفرانس مطبوعاتی صراحتا اعلام کرد که تردد  بزهکاران از سوئد به دانمارک که در ماه های اخیر منجر به افزایش انفجار آمیز بزهکاری  و خشونت در این کشور شده بود عامل اصلی اعمال کنترل مرزی در مرزهای با سوئد است.

وزیر دادگستری در این کنفرانس مطبوعاتی گفت:

- عامل مرکزی در این تصمیم جنایت های سازمان دهی شده در سوئد است. ما شاهد روند نگران کننده تنش و  افزایش خشونت در سوئد بوده ایم و آن را زیر نظر داشته ایم و اینک تصمیم گرفته ایم که کنترل مرزی خود را با سوئد شدت بخشیم /.../ اجازه نخواهیم داد خشونت های سوئد برای مردم دانمارک هم تبدیل به زندگی روزمره شود. ما امنیت مردم دانمارک را تامین خواهیم کرد.

پلیس دانمارک همچنین یک واحد ویژه جهت مبارزه با جرایم پیرامون منطقه مربوط به پل اوره سوند (پلی که دانمارک و سوئد را به یکدیگر متصل می کند) ایجاد نموده است.

استکهلمیان را در تلگرام دنبال کنید:
telegram.me/stockholmian

دولت دانمارک همزمان به پلیس این کشور اجازه داده است که ۳۰۰ دوربین امنیتی جدید در هر محلی که خود صلاح می داند جهت تامین امنیت شهروندان نصب کند. همچنین به کمون های دانمارک اجازه داده شده است که بدون نیاز به کسب مجوز از پلیس در هر محلی عمومی که خود مایلند دوربین های امنیتی نصب کنند.

«گروه های گنگستری را له میکنیم»
خانم «مته فردریکسن» نخست وزیر دانمارک در مصاحبه ای با روزنامه «برلینسکه» با اشاره به اینکه در سال جاری ۱۳ انفجار در کپنهاک صورت گرفته است گفت که دانمارک گروه های گنگستری را «له خواهد کرد» و به مردم کشورش اطلاع داد که در شش ماهه نخست سال جاری ۱۸۰ بزهکار عضو گروه های گنگستری به جمعا ۲۵۸ سال زندان محکوم شده اند. وی اضافه کرد:

- این کافی نیست، آنها باید نابود شوند و برای این کار نیاز به اقدامات موثر وجود دارد.

به تصمیم دولت دانمارک از روز سه شنبه ۱۲ نوامبر همه مسافرانی که از طریق مرزهای زمینی اعم از اتوموبیل، قطار و یا کشتی از سوئد به دانمارک سفر می کنند می بایست در صورت درخواست پلیس، مدارک شناسایی و در مورد اتباع خارجی گذرنامه و اقامت/ویزا معتبر، ارائه نمایند. پلیس همچنین مجاز به تفتیش مسافران و اتوموبیل های آن ها خواهد بود.

دولت دانمارک قبلا کمیسیون اتحادیه اروپا و دولت سوئد را از تصمیم خود مطلع ساخته بود.

اگر نظری در باره این مطلب دارید، می توانید در زیر آن را بیان کنید

www.stockholmian.com
در شبکه های اجتماعی

telegram.me/stockholmian

facebook.com/stockholmian

youtube.com/stockholmian

twitter.com/stockholmian

instagram.com/stockholmian

radio.garden/live/stockholm/stockholmian

tunein.com/radio/Stockholmian-s166788/ 


 

www.stoc  2019-11-12

© 2019 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد