جلوگیری از سرقت هویت، تنها با چند کلیک
استکهلمیان – تعداد کلاهبرداریها از طریق سرقت هویت افراد مرتبا در حال افزایش است. همزمان امکانات پلیس جهت کمک به قربانیان اینگونه جرایم محدود  است و بخش قابل توجهی از قربانیان هرگز قادر به جبران ضرری که متحمل آن شده اند نمی شوند.  در چنین وضعیتی پیشگیری بهترین شیوه جهت در امان ماندن از گزند اینگونه کلاهبرداران است.

یکی از مرسوم ترین شیوه ها در رابطه با سرقت هویت افراد تغییر آدرس ثبتی قربانی به مکانی دیگر و پس از آن برای مثال رزرو کارت های اعتباری به نام قربانی است که بصورت کارت و سپس کد به آدرس ثبت شده  ارسال می شود.

تغییر آدرس ثبتی در سوئد براحتی از طریق پر کردن یک فرم صوت می گیرد. کافی است فرد کلاهبردار از غیبت شما برای مثال بهنگام تعطیلات و مسافرت استفاده کرده و براحتی اقدام به این نوع از کلاهبرداری نماید.

ایام تابستان که اکثر افراد در سوئد در تعطیلات بسر می برند از پرکارترین زمان های فعالیت کلاهبرداران در این رابطه است.

بدنبال افزایش این نوع از کلاهبرداری ها اداره مالیات سوئد خدمت جدیدی را تحت عنوان «مسدود کردن تغییر آدرس غیر مجاز» از طریق وب سایت خود در اختیار شهروندان قرار داد  از گرفتار آمدن تعداد هر چه بیشتری از شهروندان در دام کلاهبرداران جلوگیری نماید. این کار را با مراجعه به وب سایت اداره مالیات انجام دهید.

همچنین بزرگترین وی سایت تغییر آدرس سوئد (
adressandring.se) نیز پس از انتقادات گسترده ای که صورت گرفت این امکان را در اختیار کاربران قرار داده است. قدم بعدی این است که با مراجعه به وب سایت این موسسه و با استفاده از امضای الکترونیک خود (ایی لگیتیماشون-بانک آیدی) امکان تغییر آدرس بصورت کاغذی را برای خود و اعضای خانواده خود مسدود کنید. این خدمت نیز رایگان است.

پس از  مراجعه به هر دو وب سایت زیر  و چند کلیک، ابتدا امکان تغییر آدرس  بصورت فرم کاغذی برای شما مسدود خواهد شد و تنها از طریق استفاده از امضای الکترونیک(ایی لگیتیماشون) امکانپذیر خواهد بود و در مورد دوم امکان ارسال پست و نامه هایتان به آدرسی دیگر برای کلاهبرداران غیر ممکن خواهد شد.

به این ترتیب خطر سرقت هویت شما از طریق تغییر آدرس و ارسال پست به مکانی دیگر، بویژه هنگامی که در سفر هستید،
به حداقل ممکن کاهش خواهد یافت.

Spärra obehörig adressändring hos Skatteverket

Spärra obehörig adressändring hos svensk adressändring
 

اگر نظری در باره این مطلب دارید، می توانید در زیر آن را بیان کنید

www.stockholmian.com
در شبکه های اجتماعی

telegram.me/stockholmian

facebook.com/stockholmian

youtube.com/stockholmian

twitter.com/stockholmian

instagram.com/stockholmian

radio.garden/live/stockholm/stockholmian

tunein.com/radio/Stockholmian-s166788/ 


 

www.stoc  2019-07-23

© 2019 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد