شش درگیری مسلحانه و انفجار دو بمب قوی در کشور، تنها در روز دوشنبه
استکهلمیان – تنها در روز دوشنبه شش درگیری مسلحانه و انفجار دو بمب قوی در نقاط مختلف کشور سوئد را تکان داده است.

دقایقی قبل از ساعت ۲۰ روز دوشنبه یک زد و خورد دسته جمعی که ۱۰ تا ۱۵ نفر در آن درگیر بودند در شهر اوپسالا به وقوع پیوست که افراد درگیر اقدام به شلیک با سلاح گرم نمودند. هیچ فردی توسط پلیس دستگی نشده است.

حوالی ساعت ۲۱ روز دوشنبه تیر اندازی در منطقه میان پارک پیلدام و منطقه بلو-وو در شهر مالمو در خلال یک اقدام به قتل در جریان بود. پلیس منطقه را مسدود و مورد جستجو قرار داد و چندین پوکه فشنگ کشف شد که جهت بررسی به لابراتور جنایی پلیس ارسال شده است.  هیچ فردی توسط پلیس دستگیر نشده است.

دقایقی پس از ساعت ۲۲ در همین روز (دوشنبه) تیراندازی در منطقه تنستا در استکهلم در جریان بود. عاملین تیراندازی قبل از رسیدن پلیس محل را ترک کرده بودند. یک خشاب اسلحه خالی شده توسط پلیس کشف شد. شکایتی با عنوان اقدام به قتل تسیم پلیس شده است. هیچ فردی دستگیر نشده است.

دقایقی پس از ساعت ۱۰ صبح دوشنبه یک مرد جوان با شلیک گلوله در جنوب استکهلم بشدت مجروح و توسط نیروهای امداد به بیمارستان منتقل گردید. از شدت جراحات گزارشی منتشر نشده است. پلیس شاهدان عینی را مورد بازجویی قرار داده و گزارشی با عنوان اقدام به قتل تنظیم شده است. هیچ فردی دستگیر نشده است.

ساعت ۱۴،۰۶ روز دوشنبه شلیک گلوله  در خیابان بلوم دالس در منطقه گوت سوندا در اوپسالا  در جریان بود. هیچ فردی دستگیر نشده است.

ساعت ۱۳،۱۶ روز دوشنبه یک مرد ۲۰ و اندی ساله در خیابان هولشو در شهر مالمو در مقابل چشمان رهگذران مورد شلیک گلوله قرار گرفت و به قتل رسید. این مرد جوان که در شبکه های اجتماعی گفته شده است که دارای تبار ایرانی است تنها لحظاتی پس از رسیدن به بیمارستان بواسطه شدت جراحات جان خود را از دست داد. گزارش قتل توسط پلیس تنظیم و بستگان مقتول مورد اطلاع رسانی قرار گرفتند. هیچ فردی دستگیر نشده است.

روز دوشنبه همچنین فردی در ایستگاه راه آهن شهر مالمو تهدید به منفجر کردن ایستگاه کرد که پلیس موفق شد با شلیک گلوله به هر دو پای این فرد وی را دستگیر کند.

شب منتهی به سه شنبه افنجار دو بمب قوی نیز شهر مالمو در جنوب سوئد را تکان داد. بمب نخست در ساعت ۲ نیمه شب منتهی به سه شنبه و بمب دوم در ساعت ۳،۱۷ منفجر شد. بمب ها در ورودی یک  نایت کلاب و یک ساختمان منفجر شده است که به نوشته رسانه ها نشان از کشمکش و درگیری میان گروه های گنگستری دارد که تعداد آنها مرتبا در سوئد رو به افرایش است.

استکهلمیان را در تلگرام دنبال کنید
telegram.me/stockholmian

محققین وضعیت سوئد را در این رابطه با کشورهایی مانند مکزیک مقایسه می کنند. در بسیاری دیگر کشورهای اروپایی از سوئد بعنوان یک «نمونه عبرت برانگیز» نام برده می شود. وزیر کشور ایتالیا چند هفته پیش بصورت علنی گفت که اجازه نخواهد داد که کشورش تبدیل به «یک سوئد دیگر» شود.

امنیت در سوئد در حالی به چنین وضعیتی بحرانی رسیده است و مناطق مسکونی کشور در حالی یکی پس از دیگری تبدیل به مناطق «
No Go Zones» می شوند که پلیس نه دارای بودجه و نه پرسنل و تجهیزات کافی جهت رویارویی موثر با موجی از جرم و جنایت است که سراسر کشور و حتی شهرهای کوچک را در بر گرفته است.

پلیس سوئد با وجود کمترین امکانات و تلاش های مستمر بسیاری از عاملان جنایت را به دست دستگاه دادگستری نا کارآمد سوئد می سپارد و این جانیان با قوانینی که از سوی احزاب چپ و لیبرال  وضع شده زمان کوتاهی پس از ارتکاب به شنیع ترین جرایم دوباره به جامعه باز می گردند تا دست به جرایم جدید بزنند. پلیس بارها از این وضعیت ابراز نارضایتی نموده و تعداد افسران پلیس که حرفه پلیس را برای همیشه به کناری می گذارند مرتبا در حال افزایش است.

روزنامه «که ولز پوستن» می نویسد که برخی از شهروندان در شهر مالمو، که دارای یکی از بدترین شرایط از لحاظ امنیتی است، بطور جدی در صدد نقل مکان از این شهر هستند.

یک مرد ۶۱ ساله سوئدی به این روزنامه می گوید:

- من بدنبال مسکنی جدید میگردم. باید از اینجا بروم، اینجا دیگر قابل زندگی نیست. 

وی شهر مالمو را برای این روزنامه «منطقه جنگی» توصیف می کند.

بسیاری از شهروندان که در نقاط نا آرام سوئد موسوم به «تحت فشار» خانه و آپارتمان خریداری کرده اند نیز از آینده ای که شهروندان عادی در طیفی گسترده آغاز به ترک این مناطق کنند و قیمت خانه و مسکن دچار سقوط آزاد شود نیز نگرانند و برخی آغاز به فروش کرده اند تا جلوی ضررهای احتمالی آینده را بگیرند.

همزمان اعلام شده است که بیش از ۴۰ شهر (کمون) کشور در آستانه ورشکستگی قرار دارند و مجبور به افزایش شدید مالیات و کاهش خدمات رفاهی خواهند شد. کمون دنده رید، ثروتمند ترین کمون کشور، یکی از آنهاست.

 

اگر نظری در باره این مطلب دارید، می توانید در زیر آن را بیان کنید

www.stockholmian.com
در شبکه های اجتماعی

telegram.me/stockholmian

facebook.com/stockholmian

youtube.com/stockholmian

twitter.com/stockholmian

instagram.com/stockholmian

radio.garden/live/stockholm/stockholmian

tunein.com/radio/Stockholmian-s166788/ 


 

www.stoc  2019-06-12

© 2019 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد