امسال هم از تبریک نوروز استفان لوفن نخست وزیر سوئد خبری نشد

دونالد ترامپ تبریک نوروزی، استفان لوفن سکوت همیشگی
استکهلمیان –  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه‌ای رسمی که در وب سایت کاخ سپید منتشر شد عید نوروز را به ایرانیان و ملت‌های تمام کشورهایی که آن را جشن می‌گیرند تبریک گفته است. وی از جمله بیان داشت:

«من گرمترین تبریکاتم را به کسانی که عید باستانی نوروز را در ایالات متحده و سرتاسر جهان جشن می گیرند می فرستم
. نوروز برای بسیاری در غرب آسیا، آسیای مرکزی و به ویژه در ایران زمان ویژه ای است برای شکرگزاری و جشن گرفتن، تا گرد هم بیایند و درحالیکه با یک احساس تازه خوش بینی برای آمدن بهار آماده می شوند، بر نعمت های سال گذشته تأمل کنند/.../ من هم به مناسبت جشن نوروز به مردم سراسر جهان می پیوندم و برای تولد دوباره آزادی در ایران دعا می کنم. آزادی و عدالت یک روز بر ظلم و ستم غلبه خواهد کرد. نوروز پیروز».

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز نوروز را به مردم ایران تبریک گفته است:

- نوروز مهمترین جشن ایرانیان است. از طرف مردم آمریکا، گرمترین آرزوهایم را برای همه کسانی که نوروز را جشن می گیرند ارسال می کنم. امیدوارم سال نو پر از تولد دوباره، سلامتی و کامیابی باشد. نوروز مبارک.

هیچ اشاره ای از جانب مارگوت والستروم وزیر امور خارجه سوسیالیست سوئد نیز به نوروز نشده است.


نخست وزیر سوسیال دمکرات بر خلاف نخست وزیر دولت دست راست نوروز را تبریک نمی گوید

 
با فرا رسیدن نوروز،  جامعه ایرانی مقیم سوئد که در طی ۸ سال زمامداری دولت دست راست بد عادت شده و به شنیدن پیام نوروزی از سوی نخست وزیر عادت کرده بود  در انتظار شنیدن پیام نوروزی نخست وزیر بود. اما بمانند پنج سال گذشته و برای پنجمین بار از پیام نوروزی استفان لوفن نخست وزیر سوسیالیست خبری نشد و مشخص شد که نخست وزیر سوسیال دمکرات اصولا نوروز را تبریک نمی گوید.

این در حالی است که فردریک راینفلت نخست وزیر در دولت دست راست پیشین در زمان ۸ سال زمامداری خود هر ساله نه تنها عید نوروز را به شهروندان تبریک می گفت بلکه متن تبریک خود را با لوگو دفتر نخست وزیری در وب سایت رسمی دولت نیز منتشر می نمود.

همکاران نخست وزیر پیشین در دولت دست راست همچنین نسخه ای از تبریک نوروزی نخست وزیر را به رسانه های مهاجرین، از جمله استکهلمیان، ارسال می نمودند.

ترزا می نخست وزیر بریتانیا، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، و دبیرکل سازمان ملل متحد از جمله رهبران و شخصیت هایی هستند که نوروز را تبریک می گویند.

متن آخرین پیام نوروزی فردریک راینفلت نخست وزیر دولت دست راست (از حزب مدرات) که در نوروز پنج سال پیش و دوران زمامداری احزاب دست راست منتشر شد


فردریک راینفلت نخست وزیر دست راست از حزب مدرات (میانه رو)
در مدت ۸ سال زمامداری اش نوروز را هر ساله تبریک گفت

پیام نوروزی فردریک راینفلت نخست وزیر سوئد / نوروز ۱۳۹۳
پس از زمستانی تاریک,  روشنایی دوباره در حال بازگشت است و بهار فاصله زیادی با ما ندارد. حلول بهار برای بسیاری به معنی فرا رسیدن سال نو نیز هست. به همراه بهار امید همکاری برای ساختن آینده ای بهتر نیز متولد می شود.

در جهانی که همواره در حال تغییر است و همه چیز پیرامون ما بسرعت در حال گذر, حفظ سنت های خوب از اهمیتی ویژه برخوردار است. باید جرات داشت و پذیرا بود و در کنار انسان های پیرامون خود سنت های جدید آفرید. تنها به این طریق است که کشوری خواهیم داشت که همه بتوانیم به آن عشق بورزیم و آن را خانه خود بدانیم.

سوئد باید کشوری باشد که همه در آن امکان ساختن یک زندگی بهتر را داشته باشند, چه آنهایی که در اینجا متولد شده اند و چه آنهایی که پیشینه خود را در کشوری دیگر دارند. ما  در سوئد به اطمینان متقابل و همبستگی باور داریم. انسانها باید از فضای لازم جهت رشد فردی برخوردار باشند و آنهایی که نیاز به کمک دارند آن را دریافت کنند. با هم می توانیم کشوری خوب را خوبتر کنیم.

خوشحالم که  از این اقبال برخوردارم که نوروز را به همه آنهایی که آن را گرامی میدارند تبریک بگویم. نوروزتان فرخنده!

فردریک راینفلت


 

اگر نظری در باره این مطلب دارید، می توانید در زیر آن را بیان کنید

www.stockholmian.com
در شبکه های اجتماعی

telegram.me/stockholmian

facebook.com/stockholmian

youtube.com/stockholmian

twitter.com/stockholmian

instagram.com/stockholmian

radio.garden/live/stockholm/stockholmian

tunein.com/radio/Stockholmian-s166788/ 


 

www.stoc  2019-03-21

© 2019 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد