سرگردانی مسافران ایران ایر در فرودگاه هامبورگ بدنبال خودداری مقامات از ارائه سوخت
استکهلمیان – مسافران پرواز شماره ۷۲۲ شرکت هواپیمایی ایران ایر به مقصد تهران در فرودگاه هامبورگ در روز پنج شنبه ۱۰ اوت «نیمه جان» به فرودگاه تهران رسیدند.

یکی از خوانندگان استکهلمیان که در این پرواز حضور داشته است می گوید که این پرواز قرار بود طبق برنامه در ساعت ۱۲،۲۰ به سمت تهران پرواز کند. اما ناگهان اعلام شد که مقامات فرودگاه بواسطه تحریم های آمریکا از ارائه سوخت به هواپیما خودداری می کنند.

پس از ساعت ها بلاتکلیفی در گیت پرواز، این هواپیما سرانجام با ۵ ساعت تاخیر موفق به پرواز شد و حدود ساعت دوازده و نیم شب در فرودگاه تهران به زمین نشست. مشخص نیست که سوخت این هواپیما به چه صورت تامین شده است.

به گفته این خواننده استکهلمیان مسافران این پرواز «نیمه جان» در نیمه شب تهران از هواپیما بیرون آمدند.

در دور گذشته تحریم ها فرودگاه های اروپایی بواسطه تحریم های بین المللی علیه دولت ایران از ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی خودداری می نمودند.

این به نوبه خود منجر می شد که پروازهای ایران ایر در مسیر خود در کشورهای دیگری جهت سوخت گیری توقف نمایند.

در مسیر استکهلم – تهران این توقف و سوخت گیری از جمله در شهر کیف پایتخت اوکراین صورت می گرفت. توقفی که برای مسافرانی که قادر به خروج از هواپیما نیز نبودند بسیار طاقت فرسا بود.

دور دوم تحریمهای آمریکا علیه دولت جمهوری اسلامی ایران از ماه نوامبر آغاز می شود. تحریمهایی که «شدیدترین در تاریخ» نامیده شده است.

رئیس جمهور آمریکا در رابطه با شکستن این تحریمها به همه کشورهای جهان هشدار داده است. به این ترتیب مشخص نیست که آیا فرودگاه های اروپایی خواهند توانست بدون نادیده گرفتن پیامد تحریم های آمریکا برایشان به هواپیماهای ایرانی سوخت ارائه کنند یا خیر.

اگر نظری در باره این مطلب دارید، می توانید در پایان همین صفحه آن را بیان کنید. 

مطالب دیگر استکهلمیان در وب سایت ما
www.stockholmian.comAnpassad sökning 


 

www.stoc  2018-08-10

© 2018 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد