گرمای شدید تابستانی در سوئد: هشدار از نوع درجه دو و ممنوعیت برافروختن آتش
استکهلمیان – بواسطه گرمای شدید و متوالی در استان استکهلم و بالا بودن خطر آتش سوزی، برپایی هر گونه آتش در این  استان بنا بر تصمیم استانداری ممنوع اعلام شد.

این تصمیم تا اطلاع ثانوی دارای اعتبار بوده و شامل همه کمون های استان استکهلم می شود. ممنوعیت برافروختن آتش به معنی ممنوع بودن ایجاد هر نوع شعله است.

بر این اساس از جمله برپا نمودن آتش کباب و گریل، حتی در محل های مخصوص و در نظر شده برای این کار،  ممنوع است.

علاوه بر استان استکهلم بسیاری از دیگر شهرهای عمدتا جنوبی و غربی کشور نیز ممنوعیت مشابهی را اعمال کرده اند.
برخی کمونها همچنین آبیاری چمن در ویلاهای شخصی را ممنوع اعلام کرده اند.

شهروندان می بایست جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت کمون محل زندگی خود مراجعه نمایند.

جریمه سوزش آور
با توجه به خسارات مرگبار و غیر قابل جبران یک آتش سوزی احتمالی برای انسان و حیات وحش، جریمه های سنگینی برای افرادی که ممنوعیت برپایی آتش را بشکنند در قانون در نظر گرفته شده است.

جریمه های نقدی کلان و حداکثر شش ماه زندان، و در موارد جدی تر  تا ۲ سال زندان، می تواند پیامد این قانون شکنی باشد.


گرمای تابستانی در سوئد

هشدار از نوع درجه دو توسط سازمان هواشناسی: دمای هوای تا ۳۵ درجه در استان استکهلم
همزمان با تصمیم گیری استانداری استکهلم در رابطه با ممنوعیت برافروختن آتش، سازمان هواشناسی کشور (اس ام هو ایی) نیزهشدار از نوع درجه یک که قبلا برای استان استکهلم صادر شده بود را به درجه دو تغییر داد. هشدار از نوع درجه دو شدیدترین نوع در رابطه با گرمای هوا بشمار می رود.

پیش بینی شده است که در طی این روزها دمای هوا در بسیاری از نقاط استان استکهلم تا روز چهارشنبه به بالای ۳۵ درجه سانتی گراد برسد. هشدار سازمان هواشناسی بویژه متوجه گروه های آسیب پذیر از جمله کودکان، افراز مریض و سالمندان است که می بایست نکات ایمنی مرتبط  با خطرات گرمازدگی در رابطه با آنها رعایت شود.

سوئد در ماه ژوئیه در اوج تعطیلات تابستانی بسر می برد. مدارس، دانشگاه ها، پارلمان... تعطیل است و بزرگترین گروه از شهروندان نیز در تعطیلات و سفرهای تابستانی بسر می برند. فصلی که سوئد و سواحل آن زیباترین جلوه های طبیعت خود را به نمایش می گذارد.

مطالب دیگر استکهلمیان در وب سایت ما
www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران به اشتراک بگذارید
 Anpassad sökning 


 

www.stoc  2018-07-15

© 2018 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد