۲۸ اکتبر: داریوش پس از دو سال غیبت باری دیگر در استکهلم
استکهلمیان – داریوش اقبالی یکی از برجسته ترین و پر طرفدارترین هنرمندان موسیقی پاپ ایران پس از دو سال غیبت از استکهلم باری دیگر میهمان پایتخت سوئد خواهد بود و  کنسرتی را به طرفداران خود در استکهلم ارائه خواهد نمود.

کنسرت استکهلم داریوش در روز شنبه
۲۸ اکتبر در «ویکتوریا هالن» در «استکهلم مسان»  بر روی صحنه خواهد رفت.

داریوش, ترکیبی از هنر و عشق به همنوع
داریوش اقبالی نه تنها بواسطه هنرش, بلکه بواسطه فعالیتهای انسانی -اجتماعی اش نیز از احترام و محبوبیی ویژه در میان ایرانیان برخوردار است که کمتر هنرمند ایرانی موفق به کسب آن شده است.

داریوش چه در زمان قبل  و چه پس از انقلاب ۵۷ به مخالفت با حاکمیت مشهور بود. داریوش در ابتدای شورش ۵۷  بدنبال ماجرای پاشیدن اسید از سوی دختری که می گویند او را دوست داشته است بروی صورتش جهت معالجه عازم خارج از کشور شد. از این روی در زمان انقلاب ۱۳۵۷ در ایران نبود. پس از آن نیز هرگز به کشور بازنگشت.

داریوش در وبلاگ شخصی خود دلیل خروج از ایران را چنین بیان کرده است: "پس از انقلاب ۱۳۵۷ و به دنبال کشتار، خونریزی و خفقان حاکم بر سرزمین‌ام، مجبور به ترک وطن شدم. از آن زمان تا حال، در سفری بی‌انتها، می‌کوشم در کنار هموطنانم سرود ایرانی آزاد را هم‌صدا شوم."

 داریوش که امسال وارد ۶۷مین سال زندگی خود می شود در طی سالهای خارج از ایران در حمایت از پناهجویان نیز فعال بوده است. داریوش همچنین با تشکیل بنیاده "آینه" به حمایت از بیماران معتاد به مواد مخدر برخاسته است. وی همچنین در سال ۱۳۸۸ همگام با اعتراض مردمی به تقلب در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایران ترانه "خون بازی" را ارائه کرد.


Stockholmsmässan Victoriahallen

 کارت های ورودی کنسرت داریوش در ویکتوریا هالن استکهلم مسان از طریق پیوندهای پایان همین مطلب  قابل تهیه است.

تلفن اطلاعات به زبان پارسی: ۹۹۴۹۹۹۴-۰۷۳


بیشتر بدانید
ورود ممنوع برای «دیر آمده ها» و پارتی بعد از کنسرت تا ۳ صبح!
تهیه کارت ورودی کنسرت داریوش در استکهلم

داریوش - مرگ شب

مطالب دیگر استکهلمیان در وب سایت ما
www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران به اشتراک بگذارید
 Anpassad sökning 


 

www.stoc  2017-10-27

© 2017 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد