پلیس امنیتی (سپو) از شهروندان خواسته است که این فرد را در رابطه با حمله تروریستی استکهلم شناسایی کنند. تلفن ۱۱۴۱۴ در این رابطه در اختیار شهروندان قرار دارد

وحشت و هرج و مرج در مرکز استکهلم بدنبال حمله تروریستی با کامیون به مردم
۰ ۴ کشته و ‍۱۲ مجروح که دو تن از مجروحین کودک هستند
۰ ۳ نفر در محل ونفر چهارم در بیمارستان درگذشته است
۰ پلیس دستگیری ۱ نفر در این رابطه را در محله مرشتا در استکهلم تایید کرده است
۰ به اعلام پلیس امنیتی کامیونی که برای حمله تروریستی مورد استفاده قرار گرفته بود دزدی است
۰ نخست وزیر در یک مصاحبه مطبوعاتی حمله استکهلم را تروریستی خواند
۰
شبکه مترو و اتوبوس استکهلم تعطیل شده است و بسیاری از مردم محبورند پیاده به خانه های خود بروند
۰ پلیس استکهلم از شهروندان خواسته است که
از مناطق مرکزی استکهلم و خصوصا خیابان ملکه و میدان سرگل و نواحی اطراف دوری کنند
۰ انتشار تصاویر جسد چند انسان که روی آنها با پارچه پوشیده شده بر روی خیابان در نزدیکی فروشگاه اوهلنز دیده می شود سوئد را شوکه کرد
۰ راننده کامیون که متعلق به یک کمپانی آبجو سازی است به پلیس گفته است که در حال تخلیه بار کامیون بوده که کامیون توسط فرد مسلحی که نقاب به چهره داشته دزدیده شده است
۰ از مغازه داران در این منطقه خواسته شده که از محل کار خود خارج نشوند
۰ خیابان های خالی مرکز استکهلم منظره ای از یک حکومت نظامی به شهر داده است و تمامی پایتخت را فلج کرده است
۰ پادشاه و ملکه سفر رسمی خود به برزیل را ناتمام گذاشته و در حال بازگشت به استکهلم هستند
۰
آزادراه ها و بزرگراه های استکهلم بواسطه توقف حرکت مترو، اتوبوس و قطار شهری  دچار ترافیک و راه بندان شدید شده اند
۰ پیام های همدردی از رهبران سراسر جهان خطاب به دولت و مردم سوئد ارسال می شود


۰ پرسشی که اینکه همه در انتظار پاسخ آن هستند این است که مهاجم این حمله تروریستی مرگبار در استکهلم چه فردی  و انگیزه او چه بوده است؟

استکهلمیان –  ساعت ۱۴،۵۳ روز جمعه  یک کامیون  در مرکز شهر استکهلم به فروشگاه زنجیره ای اوهلز در مجاورت خیابان ملکه (دروتنینگ گاتان) حمله ور شد و تعداد نامعلومی را کشته و زخمی نمود. این فروشگاه چند طبقه ای و مشهور استکهلم در این ساعت مملو از مردم بود.

هنوز از تعداد احتمالی افراد مصدوم در این رابطه گزارش دقیقی ارسال نشده است اما کشته شدن ۴ نفر و مجروح شدن ۱۲ نفر در این حمله تروریستی توسط پلیس امنیتی تایید شده است که حال ۹ تن از آنها وخیم گزارش شده است. ۲ تن از مجروحین کودک هستند.

شاهدان عینی در محل خبر از هرج و مرج بدنبال وحشت مردم داده اند.  دود سیاه غلیظی همزمان با این واقعه بلند شده که مشخص شد متعلق به کامیون مهاجم بوده که آتش گرفته است.

گزارش ها از زبان شاهدان عینی از فرار وحشت زده مردم به اطراف می گوید. پخش تصاویر اجساد انسان هایی که در خیابانهای استکهلم بر روی زمین افتاده اند سوئد را حقیقتا شوکه کرده است.

گفته شد که در دیگر مناطق استکهلم نیز صدای تیراندازی شنیده شده است. از جمله در مناطق «فرید همز پلان» و «شیستا». این اطلاعات  اما بعدا از سوی پلیس تکذیب شد. پلیس از شهروندان خواسته است که از پخش اطلاعاتی که تایید نشده است  خودداری نمایند.

هلیکوپترهای پلیس بر روی آسمان منطقه در پرواز هستند و صدها پلیس و نیروهای ویژه امنیتی بخش وسیعی از مرکز استکهلم را مسدود کرده اند.

 

مطالب دیگر استکهلمیان در وب سایت ما
www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران به اشتراک بگذارید
 Anpassad sökning 


 

www.stoc  2017-04-07

© 2017 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد