وایسا دنیا، من میخوام در استکهلم پیاده شم: رضا صادقی برای نخستین بار در کاخ کنسرت استکهلم
استکهلمیان – رضا صادقی خواننده موسیقی پاپ، آهنگساز  و ترانه سرای ایرانی برای نخستین بار در استکهلم بر روی سن خواهد رفت.

کنسرت رضا صادقی در استکهلم در روز ۱۸ فوریه و در یکی از مجلل ترین و در عین حال مشهورترین سالن های کنسرت جهان صورت می گیرد.

کاخ کنسرت در قلب استکهلم  که کنسرت رضا صادقی در سن اصلی و بزرگ آن برگزار خواهد شد محل اعطای جوایز آلفرد نوبل است که هر ساله با حضور پادشاه، ملکه و دیگر اعضای خانواده سلطنتی و میهمانان بلند پایه در ماه دسامبر در معرض توجه جهانی قرار می گیرد.


کاخ کنسرت، استکهلم

رضا صادقی در بخش اجرای زنده توانایی فوق‌العاده‌ای دارد و در طی سالهای فعالیتش بیشترین تعداد کنسرت را در شهرهای مختلف ایران و جهان برگزار کرده است.  کنسرت‌های  رضا صادقی در ایران همواره  بااستقبال فوق‌العاده‌ای همراه است. وی جزء معدود خواننده‌های ایرانی است که قبل از انتشار آلبوم رسمی اجرای زنده داشته است.  رضاصادقی از جمله در طی دو سانس کنسرت در سالن تالار وزارت کشور آلبوم «فقط گوش کن» را برای اولین بار در بزرگترین سن ایران بر روی صحنه برد.

رضا صادقی در نظرسنجی معتبر موسیقی دهه ۸۰ ایران به عنوان‌های محبوب‌ترین چهره، بهترین اجرای صحنه‌ای و بهترین آلبوم رتبه اول را کسب کرد، و در بخش قطعه هیت، بهترین خواننده رتبه دوم را کسب نمود.

صادقی بواسطه اعتراض به مسائل سیاسی ایران نیز مورد توجه بوده است. او از جمله مستقیما از محمد رضا شجریان حمایت بعمل آورده و وی را «ستون تخت جمشید فرهنگ و هنر ایران» نامیده است
.

اولین تجربهٔ او در موسیقی به آهنگ «راز عشق»  در سال ۱۳۷۱ بازمی‌گردد. او در سال ۱۳۷۲ اولین آلبوم خود را با همین نام ارائه کرد. بعد از آن همکاری خود را با گروه هنری کیمیا آغاز کرد و آلبوم‌های «گل لاله»، «رؤیای شیرین» و «مستانه » و «دیوانه» را عرضه کرد. بعد از آلبوم «گل لاله» همکاری خود را با گروه کیمیا قطع کرده و برای پیشرفت در کار به تهران آمد.

علاقهٔ او به هنرمندانی همچون چشم آذر و بابک بیات باعث شد تا آثار او تحت تأثیر آنها قرار گیرد. او در بعضی کارهای خود از اشعار مهدی اخوان ثالث و سهراب سپهری استفاده کرده‌است.

مشکی رنگ عشقه
رضا صادقی که به مشکی پوش معروف است از ۲۵ مرداد ۱۳۷۲ لباس مشکی بر تن می‌کند. آغاز معروفیت او به ترانهٔ «مشکی رنگ عشقه» در آلبوم مشکی رنگ عشقه بر می‌گردد. وی پس از «مشکی رنگ عشقه« آلبوم «پیرهن مشکی»  را بصورت رسمی و با همکاری شرکت ایرانگام و بصورت رسمی و مجاز ارائه کرد.

آلبوم «وایسا دنیا» دومین آلبوم رسمی وی بود که در سال ۸۵ منتشر شد و موجی عظیم ایجاد کرد و شهرت رضا صادقی را به بیرون از مرزهای ایران برد. آهنگ «وایستا دنیا» که ترک اول این آلبوم محسوب می‌شد با ترانه سرایی و آهنگسازی رضا صادقی و تنظیم سیروان خسروی در نظر سنجی شبکه من و تو و در بخش ترانه‌های ماندگار این آهنگ رتبه ۲۸ ام و بالاترین رتبه خواننده‌های داخلی را کسب کرد.

وی همچنین  مستندی به نام «رمز شب» را روانه بازار کرد که حقایق در مورد زندگی و کار خود اعلام کرد. پس از مدتی یک آلبوم از رضا صادقی به نام «چقدر سخته» بصورت غیررسمی و به سبب ربوده  شدن این آلبوم از منزل شخصی اش منتشر شد.

پس از مدتی رضا صادقی آلبوم سوم اش رابه نام «یکی بود یکی نبود» در سال ۸۸ منتشر کرد.

وی در سال ۱۳۹۰ آلبوم دیگری به نام آلبوم «دیگه مشکی نمی‌پوشم!» را ارائه کرد. تراک ۵ این آلبوم به همین نام است. در پی اعلام نام این آلبوم شایعات نادرستی مبنی بر اتمام مشکی پوشی وی بیان می‌شد که پس از توضیحات خود رضا صادقی و قسمت پایانی این ترک مشخص شد که در این ترانه رضا صادقی می‌گوید: واسه رفتن از این دنیا دیگه مشکی نمی‌پوشم! در این آلبوم شعر ۱۲ آهنگ را خود رضا صادقی گفته است.

رضا صادقی در فیلمی با نام «بی خداحافظی» نیز بازی کرد است، در این فیلم رضا صادقی با نام شخصی خودش بازی می‌کند، در پی شایعاتی مبنی بر اینکه این فیلم زندگی واقعی اوست، در اوایل فیلم ذکر شده است که «صرفاً از زندگی رضا صادقی برداشت نمایشی شده است.»

خواننده مشکی پوش  ایران در سال ۱۳۹۲ با شرکت تحت قراردادش و پس از ارائه ۴ آلبوم با همکاری این شرکت به مشکل برخورد و اجازه اجرای آهنگای معروف خود را در کنسرت‌ها نداشت و پس از یک سال سکوت آلبوم «همین...»  را در شرایط عجیب وارد بازار کرد.

این آلبوم پیش از این قرار بود با نام «عاشقتم» وارد بازار شود. رضا صادقی در سال ۹۲ آلبومش را با نام فقط گوش کن بعنوان دومین همکاریش با آوای هنر ارائه کرد. آخرین اثر وی «شب بارونی» نام داشت که بصورت شخصی و اینترنتی منتشر شد و فروش حاصل از آن خرج امور خیریه شد.

رضا صدقی در سال ۱۳۹۱ فعالیت‌های خیریه متعددی را در مجموعه‌های خیریه انجام داد و به همراه گروهی از هوادارانش  «دولت عشق» را تأسیس کرد
.

تاریخ، زمان، مکان
شنبه ۱۸ فوریه ۲۰۱۷
ساعت ۲۰ الی ۰۰
کاخ کنسرت استکهلم
بهای کارت ورودی: از ۳۴۵ تا ۵۴۵ کرون

پیوندهای مربوط
تهیه کارت ورودی

مطالب دیگر استکهلمیان در وب سایت ما
www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران به اشتراک بگذارید
 Anpassad sökning 


 

www.stoc  2017-01-15

© 2017 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد