مصطفی رحمانی، یکی از هزاران نوجوان متقاضی پناهندگی که از اداره مهاجرت نامه تغییر سن دریافت کرده است

اداره مهاجرت: تنها در مدت دو ماه سن ۱۰۷۷ متقاضی پناهندگی از کودک به بزرگسال تغییر داده شده است
استکهلمیان – بر اساس آخرین آمار و ارقامی که از سوی اداره مهاجرت سوئد منتشر شده است تنها در طی دو ماه سن ۱۰۷۷ متقاضی پناهندگی که در زمان ثبت تقاضای پناهندگی خود را کودک معرفی کرده بودند به بزرگسال تغییر داده شده است.

«مسئولیت اثبات بر عهده متقاضی است»
کارل بکسلیوس جانشین موقت دایره حقوقی اداره مهاجرت در این رابطه می گوید:
- از دیدگاه حقوقی این متقاضی پناهندگی است که مسئولین اثبات ادعای خود را بر عهده دارد. وقتی نتوانند سن خود را محتمل کنند اداره مهاجرت آنها را بعنوان فرد بزرگسال ارزیابی می کند.

بنا بر آمار منتشر شده تنها در ماه سپتامبر و اکتبر گذشته ۱۰۷۷ متقاضی پناهندگی در سوئد سنی را بهنگام درخواست پناهندگی خود عنوان نمودند که از نظر اداره مهاجرت منطقی بنظر نرسیده است. آمار تغییر سن از کودک به بزرگسال برای کل سال ۲۰۱۶ (تا ۲۰ نوامبر) ۲۶۹۸ نفر بوده است.

جانشین موقت دایره حقوقی اداره مهاجرت اضافه می کند:
- ۳۵۰۰۰ هزار متقاضی پناهندگی تحت عنوان کودک در سوئد بسر می برند که
باید در موردشان تصمیم گیری کنیم و در میان این گروه تعداد زیادی  قادر نیستند بصورتی منطقی سن واقعی خود را اثبات نمایند.

همچنین قرار است در سه ماهه نخست سال میلادی پیش رو سنجش سن متقاضیان پناهندگی که خود را کودک معرفی می کنند در مقیاس وسیعی توسط پزشکی قانونی صورت بگیرد. این ماموریت از سوی دولت بر عهده پزشکی قانونی نهاده شده است. در این سنجش سن متقاضی پناهندگی از طریق عکسبرداری با اشعه ایکس از دندانها و مچ دست صورت می گیرد.

بر اساس آماری که از سوی اداره مهاجرت منتشر شده تعداد دقیق متقاضیان پناهندگی که از روز اول ژانویه امسال تا کنون سنشان از کودک به بزرسگال تغییر داده شده به شرح زیر بوده است. نگاهی آمار مربوط به ماه های سپتامبر، اکتبر و نوامبر گویای افزایش قابل توجه در این رابطه است.

ژانویه: ۸۰
فویه: ۱۰۶
مارس: ۱۱۸
آوریل: ۱۱۵
مه: ۱۳۹
ژوئن: ۱۷۶
ژوئیه: ۲۲۰
اوت: ۲۵۱
سپتامبر: ۵۰۱
اکتبر: ۵۷۶
نوامبر (تا ۲۰ نوامبر): ۴۱۶

رسانه ها همزمان از هزاران نوجوان متقاضی پناهندگی گزارش منتشر میکنند که زندگی شان با دریافت  نامه اداره مهاجرت مبنی بر تغییر سن از کودک به بزرگسال یک شبه دگرگون می شود.

۱۴ ساله یا ۱۸ ساله؟
گزارش زیر که توسط تلویزیون اس و ت تهیه شده مصطفی رحمانی نوجوان تبعه افغانستان را نشان می دهد که نمونه ای از ۳۵۰۰۰ متقاضی پناهندگی ثبت شده بعنوان کودک است که نامه تغییر سن از اداره مهاجرت دریافت کرده است. او زمان تسلیم تقاضای پناهندگی خود اعلام کرد که ۱۴ ساله است اما اداره مهاجرت سن ادعایی وی را مورد پذیرش قرار نداده و وی را ۱۸ ساله و بزرگسال ارزیابی کرده است.

مصطفی به این ترتیب یک شبه از همه امکاناتی که در سوئد در اختیار کودکان تنهای متقاضی پناهندگی قرار داده می شود به دنیای خشن متقاضیان پناهندگی بزرگسال پرت می شود. او با صدایی لرزان می گوید:  مادرم مرا به اینجا فرستاد. من مجبور بودم به اینجا بیایم. تنها آرزویم یک زنگی خوب در آینده است.

مطالب دیگر استکهلمیان در وب سایت ما
www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران به اشتراک بگذارید
 Anpassad sökning 


 

www.stoc  2016-12-11

© 2015 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد