کنسرت گروه جوان پاپ در سوئد: "The Abjeez

استکهلمیان – هنگامی که خبر برگزاری کنسرت گروه جوان و پاپ "The Abjeez" در شهر اوسترشوند سوئد منتشر شد این نام انگلیسی (The Abjeez) برای خیلی از ایرانیان آشنا آمد. نکنه منظور "آبجی" فارسی خودمان باشد؟؟؟!!! که بود!

معلوم شد گروه "The Abjeez" توسط دو خواهر (آبجی) ایرانی راه اندازی شده و نام انگلیسی "The Abjeez" هم چیزی نیست جز همان "آبجی" خودمان! این دو خواهر ایرانی و گروه پاپ "آبجیز" آنها در شهر اوسترشوند و بخشهای شمالی سوئد شهرتی بهم زده و کنسرت گذشته آنان در این شهر هم از قرار معلوم "سولد آوت" شده است.

گروه پاپ "آبجیز" توسط دو خواهر جوان ایرانی "صفورا" و "ملودی" نواب بنیانگذاری شده است.  صفورا قبلا در آمریکا و گوتنبرگ زندگی میکرد اما در حال حاضر مقیم شهر اوسترشوند در سوئد است و ملودی در شهر واشینگتن در آمریکا زندگی میکند و از شهر واشینگتن برای شرکت در کنسرت در کنار خواهرش (آبجی اش) به سوئد آمده است.

این دو خواهر که در مدت کنسرت بارها و با افتخار به ایرانی بودن خود اشاره میکردند با مخلوط کردن پاپ غربی و ایرانی توجه بسیاری را بخود جلب کرده اند. ملودی حتی جملاتی از خواهرش را بر روی سن به فارسی نیز ترجمه و بازگو میکند, فقط بخاطر اینکه زبان فارسی در سالن کنسرت طنین انداز باشد. تقریبا همه شرکت کنندگان در کنسرت "The Abjeez" سوئدیها و غیر ایرانیها هستند. اما آهنگی که این دو خواهر با "گیتار برقی" اجرا میکنند و بیشتر از همه در کنسرت آنان مورد توجه قرار گرفت آهنگی است با نام "Khastegari"! این آهنگ در مورد زنی ایرانی است که برای اولین بار همسر آینده خود را ملاقات میکند.

صفورا و ملودی از 10 سال قبل به تنظیم شعر و آهنگ پرداخته اند اما فاصله دور دو "آبجی" همواره اجرای کنسرت در کنار یکدیگر را مشکل کرده است. آنها اکنون در حال بیرون دادن اولین آلبوم خود هستند. ملودی با آشنایانی که در آمریکا دارد در حال علاقمند نمودن یک کمپانی صفحه آمریکایی جهت تولید و انتشار این آلبوم است.

"آبجی ها" ضمن اشاره به علاقه هر چه بیشتر جهانیان به ایران میگویند: "الان بهترین زمان برای این کار است, ایران بیشتر از هر زمانی خود را برای جهان باز کرده است".

www.stoc 2005.05.10


© 2005 Stockholmian. All rights reserved.
حق چاپ و تقلید: استکهلمیان . بیان شفاهی بخش یا تمامی مطالب استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن صرفا با ذکر واضح منبع و آدرس کامل سایت استکهلمیان مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از مطالب یا تصاویر  استکهلمیان در سایتهای اینترنتی و یا دیگر رسانه های چاپی فقط از طریق دادن لینک مستقیم به آن مطلب در استکهلمیان و یا نقل قول کوتاه با ذکر کامل نام استکهلمیان بعنوان منبع مجاز بوده و هر گونه کپی برداری کامل از هر مطلب یا تصویری از استکهلمیان و چاپ آن در هر وب سایت یا رسانه چاپی حتی در صورت ذکر استکهلمیان بعنوان منبع آن نیز بهیج وجه مجاز نیست. ذکر نام صاحب یک مطلب یا تصویر هرگز بمعنی  مجوزی قانونی جهت کپی برداری بدون اجازه و قرار دادن آن در وب سایت یا رسانه چاپی دیگری نیست.