جشن های استقبال از سال نو در استکهلم: در کجا بترکونیم؟
 
استکهلمیان – بسیاری از ماه ها قبل در باره اینکه شب سال نو (شب مابین ۳۱ دسامبر و ۱ژانویه) را در کجا و با چه کسانی جشن بگیرند برنامه ریزی می کنند. اما برای شمایی که تصمیمی نگرفته اید  آلترناتیوهای پیشنهادی استکهلمیان می تواند راه نجاتی در آخرین لحظه سردرگمی باشند.

آلترناتیوهای زیر سنتی ترین ها در رابطه با جشن های شب سال نو برای پایتخت نشینان هستند.

برای طرفداران آتش بازی / مناسب برای بچه ها
اگر از طرفداران تماشای یک برنامه آتش بازی جانانه و البته کاملا رایگان هستید مکان باز کردن شامپاین شب سال نو برای شما در استکهلم  بدون شک منطقه "Skeppsbron" و «Södra Blasieholmskajen» خواهد بود.

جانانه ترین آتش بازی شب سال نو در پایتخت که از وسط دریا در «سلوتس باکن» صورت می گیرد از این دو مکان بهتر از هر جای دیگری در استکهلم تماشایی و دیدنی است.

توجه کنید که استفاده از وسایل آتش بازی شخصی در کل این منطقه ممنوع است، با خود وسایل آتش بازی نیاورید.  همچنین توجه کنید که همه خیابانهای این مناطق برای تردد خودروهای شخصی مسدود خواهد بود، به عبارت دیگر یا ماشین ها را در خانه بگذارید و یا در مناطق مجاور و دورتر پارک کنید.

زمان: از ساعت پایانی شب سال نو تا ۰۱،۳ پس از نیمه شب
ورودی: رایگان

آگاهی بیشتر
کمون استکهلم

برای سنتی ها و علاقمندان به موسیقی و برنامه های خانوادگی / مناسب برای بچه ها
خانوادگی ترین جشن شب سال نو در استکهلم در پارک بزرگ "اسکانسن" برپا می شود. پارک اسکانسن به فاصله تنها چند دقیقه از مرکز استکهلم و بر روی تپه هایی بلند با منظره بسیار دل انگیز و خیره کننده از پایتخت قرار گرفته است. پارک "اسکانسن" استکهلم با ۳۰۰ هزار متر مربع وسعت خود در سال ۱۸۹۱ دربهای خود را بر روی شهروندان گشود و به این واسطه یکی از قدیمی ترین پارکهای جهان نیز بشمار می شود.

نام "اسکانسن" در سوئد بنوعی مترادف با جشن های ملی است. در جشن شب سال نو در "اسکانسن" شرکت کنندگان با آواز, موسیقی, هنرنمایی هنرمندان بر روی سن و نیز آتش بازی پس ازنیمه شب به پیشواز سال نو میلادی می روند. رستوران ها و مراکز تفریحی این مجموعه نیز در شب سال نو باز هستند.

مراسم جشن سال نو اسکانسن بصورت زنده از تلویزیون اس و ت پخش می شود.

مکان: یورگوردن, ایستگاه "اسکانسن"
زمان ورود: از ساعت ۲۰،۰۰ شب سال نو
زمان آتش بازی: از ساعت ۲۳،۱۵ شب سال نو
ورودی: کودکان تا ۱۵ سال رایگان، بزرگسالان ۱۶۰ کرون، بازنشستگان و دانشجویان ۱۴۰ کرون.
بلیت های خود را از قبل و از طریق اینترنت تهیه کنید.

آگاهی بیشتر
پارک اسکانسن

برای عاشقان تجمل / نامناسب برای بچه ها
اگر از دسته ای هستید که مایلید شب سال نو را با استاندارد پادشاهان، ملکه ها و هنرپیشگان جشن بگیرید و با بودن در کنار مردم عادی میانه خوبی ندارید! و عاشق ویژه گیهای زندگی سرمایه داری و کاپیتالیستی در حد اعلای آن هستید ضیافت شب سال نو  در سالن آینه "گراند هتل" استکهلم، در مقابل قصر سلطنتی، مخصوص شما طراحی شده است. علاوه بر غذا, مشروبات, کنسرت و برنامه های هنری درجه یک که برای این ضیافت شب سال نو آماده شده , در ساعت ۱۲ نیمه شب از بالکن مشهور این هتل مجلل که بسیاری از پادشاهان و ملکه ها و روسای جمهوری و هنرپیشه های برجسته جهان در آن ایستاده اند گیلاس شامپاین خود را در مقابل منظره خیره کننده آتش بازی به هوا خواهید برد و به سال نو میلادی خوش آمد خواهید گفت. از جمله میهمانان امروز و دیروز این هتل تاریخی می توان به محمد رضا شاه پهلوی پادشاه فقید ایران, شهبانو فرح پهلوی ملکه پیشین ایران, فرانک سیناترا هنرمند پر آوازه, مارتین لوتر کینگ مبارز آمریکایی, پرنس راینر و ملکه گریس موناکو, گرتا گاربو هنرپیشه زیباروی هالیوود و باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا اشاره نمود. شرط سنی این برنامه ۱۸ سال و استفاده از کت و شلوار تیره و یا اسموکینگ برای آقایان در آن اجباری است.

مکان: گاملا استان, مقابل قصر سلطنتی, خط های مترو قرمز و سبز, در ایستگاه "گاملا استان" پیاده شوید.
ورودی:
حدود ۲۰۰۰ کرون

آگاهی بیشتر
گرند هتل

برای آنهایی که مایلند «بترکونن»
عاشقان پارتی، رقص، دیسکو و  زندگی شبانه/ نامناسب برای بچه ها
اگر از دسته ای هستید که عاشق پارتی بوده و مایلید که «بترکونید» و به قول سوئدی ها هنگام رقصیدن پاشنه کفشهایتان به سقف اتاق بخورد! و  شب سال نو را در نایت کلابهای شبانه با رقص در دیسکوتک و خوردن و نوشیدن و خوش گذراندن بی مرز به صبح برسانید کلیه آلترناتیوهای بالا را یکسره فراموش کنید.

در این صورت مکان ترکاندن شامپاین شب سال نو برای شما کلاب های شبانه منطقه "استوره پلان" خواهد بود که منطقه شب زنده داران شهر استکهلم بشمار می رود و اکثر کلوب های شبانه مهم شهر در  آن قرار گرفته اند.

شرط سنی برای ورود به نایت کلابهای "استوره پلان" بسیار متفاوت است و می تواند از حداقل سن ۱۸ تا ۲۰ سال و حتی چند سال بیشتر متفاوت باشد, اگر خیلی جوان هستید از قبل کنترل کنید.

همچنین توجه کنید که تنها برخی از نایت کلابهای این منطقه در شب سال نو و قبل از آغاز جشن های شبانه شام سرو می کنند, نه همه آنها.

مکان: نایت کلابهای منطقه "استوره پلان", مترو قرمز, در ایستگاه "اوستر مالمز توری" پیاده شوید.

زمان: معمولا از ساعت ۲۲ تا حدود ۵ بامداد
ورودی: بسته به نایت کلاب حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ کرون

سه نایت کلاب بسیار مشهور و شیک این منطقه که بدون شک پارتی های جانانه شب سال نو را تقدیم میهمانان خود می کنند کلابهای زیر هستند که با کلیک بر روی اسم هر کدام مستقیما وارد صفحه اطلاعاتی ویژه برنامه شب سال نوی آنها خواهید شد. آلترناتیوهای زیر مخصوص جوانان و همه آنهای دیگری است که خود را جوان حس می کنند و مایلند که در شب سال نو بترکونن!

Berns

Spy Bar

Sturecompagniet

دانستنیهای بیشتر در مورد نایت کلابهای منطقه استوره  پلان و همه دیگر جشن های سال نو منطقه شب زنده داران استکهلم در پیوندهای زیر موجود است:

Stureplansgruppen

اما اگر تصور می کنید جشن های سال نو در پایتخت سوئد به همین ها ختم می شود سخت در اشتباهید. در پیوند زیر می توانید در مورد ده ها جشن متفاوت دیگر سال نو در استکهلم بیشتر بخوانید. از جشن سال نو با کارناوال برزیلی به سبک «ریو دو ژانیرو»  بر روی کشتی گرفته تا پیست  رقص تکنو:

Allt om Stockholm


هیچ کجا خونه نمیشه!

گور پدر هر چه جشن: استقبال از سال نو در آرامش خانه
پیژامه نرم و راحت خودتون رو بپوشید، کتاب مورد علاقه خودتون رو بردارید و یا فیلمی رو که از همه بیشتر علاقمند به دیدن اون هستید روی تلویزیون ببرید و فارغ از هر دغدغه ای به استقبال سال نو بروید. استقبال از سال نو در آرامش خانه و در کنار نزدیکترین افراد خانواده یکی دیگر از دوست داشتنی ترین شیوه های جشن گرفتن حلول سال نو است.

 

اگر نظری در باره این مطلب دارید می توانید در زیر آن را بیان کنید 

مطالب دیگر استکهلمیان در وب سایت ما
www.stockholmian.com
Anpassad sökning
 

www.stoc  2018-11-29

© 2018 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد