جزئیات کروز بزرگ نوروزی ایرانیان اروپا بر روی آبهای دریای بالتیک منتشر شد

استکهلمیان - بمانند سنت هر ساله باری دیگر ایرانیان سوئد با فرا رسیدن نوروز یک کشتی تفریخی غول پیکر را در اختیار خود خواهند گرفت و بزرگترین و محبوب ترین جشن ملی کشورشان را در یک کروز مجلل در کنار یکدیگر و بر روی آب های دریای بالتیک برگذار خواهند نمود.

 ایده برگزاری کروز نوروزی بر روی  آب و در کشتیهای تفریحی غول پیکر اقیانوس پیما اینک تبدیل به یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین برنامه های تفریحی نوروزی نه تنها در نزد ایرانیان سوئد و اسکاندیناوی بلکه دیگر نقاط اروپا شده و شهرت آن مرزهای سوئد را در نوردیده است.

هر ساله بر تعداد ایرانیان ساکن کشورهای همسایه از جمله  فنلاند, نروژ،  دانمارک و دیگر نقاط اروپا و حتی ایران, خاورمیانه و آمریکا که از همراهان این سفر بی نظیر هستند افزوده می شود.

امسال برای دومین سال پیاپی امکانات ویژه ای نیز در اختیار ایرانیان مقیم فنلاند جهت شرکت در این کروز قرار داده شده است که در بخش پایین تر این مطلب به آن اشاره می شود.

کشتی تفریحی گالاکسی
کشتی گالاکسی با ۱۲ طبقه خود از جمله دارای ۸۲۲ سوئیت و اتاق, ۳ فروشگاه, ۳ دیسکوتک و نایت کلاب, ۵ رستوران, ۲ بار, کازینو, استخر , سونا, پارکینگ اتوموبیل و همه دیگر تاسیسات یک شهر تفریحی شناور بر روی آب است
.

در طی این جشن نوروزی شبانه روزی,  رستوران های این کشتی مجلل دارای بوفه غذای ایرانی و  موزیک دیسکوتک ها و دانسینگ های آن موزیک ایرانی خواهد بود.

۸۲۲ اتاق این کشتی مجلل ۱۲ طبقه نیز جهت استراحت شبانه در اختیار ۳۰۰۰ مسافر و میهمان آن قرار دارد تا پس از استراحت شبانگاه, صبحانه ای مفصل را در صبح روز شنبه نوش جان نمایند
. صبحانه در سوئیت ها و اتاق های درجه یک این کشتی بصورت مجزا و ویژه سرو می شود.

کامران و هومن
هر ساله یک هنرمند میهمان نیز در کروز  نوروزی ایرانیان اروپا حاضر است و به هنرنمایی می پردازد. هنرمند میهمان در کروز نوروزی بزرگ  ۲۵۷۷ بر روی آبهای دریای بالتیک
کامران و هومن خواهند بود. این نخستین باری است که این دو میهمان کروز نوروزی ایرانیان اروپا هستند تا نوروز ۲۵۷۷ را به یکی از بیادماندنی ترین ها تبدیل کند.

 ایرانیان ساکن کشورهای همسایه
ایرانیان
ساکن کشورهای همسایه از قبیل فنلاند, نروژ، دانمارک، آلمان و حتی داخل ایران نیز  در سالهای گذشته از این فرصت استفاده کرده و جشن نوروزی خود را در کنار ۳۰۰۰ هموطن دیگر خود در این کشتی مجلل با رقص و شادی و خوردن غذاهای ایرانی  و همچنین رقص تا  سپیده دم در سه دیسکوتک و نایت کلاب آن تبدیل به خاطره ای جاودانه کرده اند.

امکانات ویژه برای ایرانیان مقیم فنلاند
ایرانیان مقیم فنلاندمی توانند از طریق شماره تلفن ۰۶۰۰۹۳۶۶۰ با خطور کشتی رانی سلییا لاین در فنلاند تماس گرفته و بیان کنند که مایل به شرکت در کروز «آتیش» هستند تا ترتیبی داده شود که اتاقهایشان در کشتی از همان ابتدا در شهر «اوبو» در اختیارشان قرار گیرد. به این صورت ایرانیان ساکن فنلاند که در این کروز شرکت می کنند مجبور به ترک و تعویض  کشتی در زمانی که کشتی در استکهلم پهلو می گیرد نمی شوند.
 

سرگرمی های ویژه کودکان
کودکان نیز در این کروز بزرگ نوروزی فراموش نشده اند و با بازیها و سرگرمیهای ویژه خود به استقبال سال نو ۲۵۷۷ می روند. جهت شرکت در این جشن بزرگ نوروزی شرط سنی وجود ندارد و همه اعضای خانواده می توانند در هر سنی  با آن همراهی کنند. 

شایان ذکر است که ورود افراد زیر ۱۸ سال به کشتی تنها با همراهی خانواده  و یا یک فرد بزرگسال و مسئول مجاز است. به عبارت دیگر افراد زیر ۱۸ سال مجاز نیستند به تنهایی و بدون یک سرپرست بزرگسال وارد کشتی شوند.

دیسکوتک ایرانی
جشن شبانه و دیسکوتک ایرانی نیز از بخش های جدانشدنی کروز بزرگ نوروزی ایرانیان سوئد بر روی آب است. دی جی های ایرانی با اجرای موسیقی زنده وظیفه باقی نگاه داشتن میهمانان در پیست رقص بزرگ کشتی کالاکسی را بر عهده خواهند داشت.

خرید در تکس فری
خرید تکس فری (بدون مالیات) بویژه مشروبات الکلی، دخانیات، عطر و لوازم آرایش در فروشگاه های کشتی از دیگر بخش های کروز نوروزی ایرانیان اروپا بشمار می رود.

تخفیف ویژه به ۱۰۰۰ خریدار اول کارت های ورودی
۱۰۰۰ نفر اولی که کارتهای ورودی خود را پیش از ۲۸ ماه فوریه خریداری نمایند مشمول تخفیف ویژه خواهند شد. این تخفیف بصورت اتوماتیک هنگام خرید برای ۱۰۰۰ نفر اول اعمال خواهد شد. پس از فروش ۱۰۰۰ بلیت اول قیمت بلیت های ورودی از نفر ۱۰۰۱ به نرخ عادی و گرانتر تبدیل خواهد شد. بهای کارت ورودی این کروز از ۶۲۰ کرون برای هر نفر آغار می شود. کنسرت کامران و هومن و همچنین بهای اتاق در این قیمت گنجانده شده است. بهای سوئیت های کشتی ۲۸۲۰ برای هر سوئیت است. سوئیت های لوکس کشتی که دارای بالکن اختصاصی به سمت دریا هستند در زمان تنطیم این خبر تماما پیش فروش شده اند!

تاریخ حرکت
حرکت از استکهلم ب
ه سمت بندر اوبو در فنلاند (اسکله ورتا هامنن): جمعه ۳۰ مارس ۲۰۱۸ ساعت  ‍۱۹،۳۰
Södra Hamnvägen 46
Värtahamnen
بازگشت به استکهلم: شنبه ۳۱ مارس ۲۰۱۸ ساعت ۱۸،۱۵

اتوبوسهای ارتباطی
چنانچه از شهرهای دیگر سوئد مایل به شرکت در این کروز هستید اتوبوسهای ارتباطی از مبادی مختلفی بسمت آن حرکت می کنند. جهت اطلاعات بیشتر با خطوط کشیتی رانی سیلیا لاین در سوئد از طریق شماره تلفن  ۰۸۶۶۶۳۳۳۳ تماس بگیرید.

تشریفات قانونی و مرزی
مسافران کشتی می بایست
جهت انجام تشریفات قبل از حرکت از ساعت ۱۷،۳۰ در ترمینال خطوط کشتی رانی «تالینک سیلیا» حاضر باشند و همچنین کارت شناسایی معتبر (برای اتباع اروپا کارت ملی اروپایی یا گذرنامه اروپایی معتبر و برای افراد مقیم اروپا و یا جهانگردان گذرنامه معتبر ملی به همراه کارت اقامت یا ویزای شنگن) جهت احراز هویت قبل از ورود به کشتی همراه داشته باشند. امکان چک-این پس از ساعت ۱۸،۴۵ مقدور نخواهد بود.

رزرواسیون و آگاهی بیشتر به زبان سوئدی و انگلیسی
۰۸۶۶۶۳۳۳۳
www.tallinksilja.se/atish

آگاهی بیشتر به زبان پارسی از طریق تلفن:
۰۷۳۹۹۴۹۹۹۴

www.atish.se

 

مطالب دیگر استکهلمیان در وب سایت ما
www.stockholmian.com

نظر خود را در زیر با دیگران به اشتراک بگذارید
 Anpassad sökning 


 

www.stoc  2018-01-24

© 2018 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian
استکهلمیان استکهلم سوئد